Afrodizyak Parfüm Bilgi ve Sipariş Sitesi Ürün Görseli

PARFÜMLER AŞK HAYATIMIZI ETKİLER Mİ?

Antik  Yunan’da insanlar özel bir kutlama ile Afrodit tanrıçasına taptı. Bu bayram, Sevginin Tanrıçası adını aldı:  Aphrodisia. Kutlama sırasında insanlar uyarıcı şifalı otları almayı  seçerler. O zamandan beri Afrodit bir sembolizm değişikliği ile karşı karşıya kaldı. Başlangıçta doğurganlık ile ilişkiliyken, anlamlar değişti ve Afrodit sonradan  güzelliğe  ve  sevgiyi gösterdi. Bugüne kadar o, şehvetlilik ve şehvet sembolüdür. 

Antik Roma’daki  insanlar  çok cömertçe kullanılan gül kokusuna güveniyorlardı. Karayipler’den ve Güney Denizlerden  gelen kadınlar  kendilerini astarlamak için kullanıyorlardı. Çiçek kokuları.
Bugün afrodizyak tanımı onu şehvet arttırıcı ya da şehvet nedeni kaynağı olarak görüyor. Etkisi ölçmek zor birkaç, genellikle sentetik afrodizyak vardır. Plasebo etkisi düşük tahmin edilmemelidir, bu da kişinin hayal gücünün cinsel canlılığın gerçek kaynağı olduğu anlamına gelir. Bu belirsizlik, bu fenomenin açıklamasını araştıran daha fazla deneyin yol açar.

Doğal Afrodizyak

Sözde afrodizyak maddelerle ilgili yalnızca batıl inanç hikayeleri değil. Bazı doğal  esanslar  gerçekten güçlü etkilere sahip olabilirler. Fiziksel veya psikolojik olarak teşvik edebilirler. Afridisias olarak kullanılabilecek çok sayıda bitki vardır.

Onların doğal sıcak lezzeti olan biberlerin  erotik bir etkisi olduğu söylenir. Biber biber tüketen zaman insan vücudu üreten endorfin bir tetiklemek, zevki. Yine de, her insan farklı tepki gösterir.

Kereviz, örneğin fiziksel olarak kadınların menfaati için can atan erkekler canlandırıyor. Bunun sorumlusu feromon seviyesinin yükselişidir. Ana ajan androstenol. Feromonların etkilerinden biri de kadınların çekimidir. 

Diğer sebzeler ve meyvelerin de benzer etkileri olduğu söylenir. Enginar şehvetli deneyimleri için size alıcı hale getiren bir essetial yağ içerir. Avokados, agaves, aspargus ve at raddish da şehvetli ve uyarıcı kabul edilir. Vanilya, mür, kekik, kişniş, fesleğen, tarçın, safran, zencefil ve kenevir gibi otlar ve baharatlar heyecanlıdır.
Ve erotik uyarı ile ilişkili daha fazla yemekler var: havyar, nar ve çilek; kakao, kabak çekirdeği, gingko tohumu, biber ve truffle.
En popüler afrodizyak içeren gıdalar muhtemelen istiridye. Afrodit olan Aşk Roma Tanrıçası’nın bir istiridye içinde doğduğu söyleniyor. Deniz ürünleri herkes için değil. Yine de  Casanova, istiridye ve şarapla, Shakespeare’i  , patateslerin ve eski Romalıların rezene dayatarak yemin etmişti  – tanınmış afrodizyakal yiyecek listesi sonsuzdur.

Afrodizyak Kokuları

Ancak afrodizyak etkilerini sadece tatla değil aynı zamanda kokuyla da uygulayabilir  . Kokular her yerde, biz onlardan çekilemiyoruz.

Bu, her çeşit koku içermekte – pleasent ve unpleasent kokular içermektedir. Bizim tepkiler farklı kokuları bizim benzeyen algılamaları. Tabii ki, eğer bir şeyler rahatsız edici veya kötü kokuyorsa, olumsuz bir şekilde tepki göstereceğiz. Öte yandan, “iyi” aromalar tarafından cezbedildiğini hissediyoruz. Görünüşe göre, ister gibi birisini ya da olmasın, bizim kuvvetlice bağlıdır bilinçdışı  diğer koku ve feromon algı. Bu da, diğerini potansiyel bir cinsel ortak olarak görürse bunu belirler. Akademik çalışmalara 

göre kokular duygusal tarafımıza da uygulanır. Beyin onlara yansıyor, bu yüzden güçlü duygular tetikleyebilir. Hatta bir şeyler kokduğunu hatırlayarak bile bunu başarabilirsin. Zengin kokular ve parfümler, kokularla bağlantılı olan bu duygusal hafızaya yöneliktir. Afrodizyak etkide yüksek olanlar amiris, paçuli, ylang-ylang, misk, sandal ağacı ve yasemintir. Bu maddeler masaj yağlarında ve losyonlarda yaygın olarak kullanılır.

Bırakın fantezinin sizi götürmesine izin verin ve şehvetli kokuların kullanılmasına yönelik birçok farklı vesileyle karşılaşacaksınız. Klasik durum  bir olurdu  masaj  yukarıda belirtilen bir veya daha fazlasını içeren, esansiyel ve kokulu yağlar ile. 

Çiçeği özellikle baştan çıkarıcı olduğu söyleniyor. Yasemin, özellikle de insan cinsel kokusunu andırdığı için cazip ve uyanık sayılırsa çiçeği. Ylang ylang beaches, zambak erotisises, güller seni çürütür.

Tuberose kokusu kadın cinsel kokusu ile benzerdir  . Cibet, castoreum ve amber gibi misklerin şehvet ve konforu tetiklediği düşünülmektedir. Bilim adamları misk, kehribar ve sandal ağacının da insan cezbedicilerinde yer aldığını varsayıyorlar  . Bu etkiler uçucu yağlarda da bulunur. Limbik sisteme yönlendirilirler ve rahatlatıcı, uyandırıcı veya uyarıcı etkilere sahip olabilirler ve afrodizyakal ruh hallerini tetikleyebilirler. 

Ancak en umut verici baharatlar, otlar veya yenilebilir yemekler bile bir insanda “sevgi” yaratmaz. Ancak Afrodit “sihirli malzemeler” daha yoğun hissetmeye yardımcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )